Odkurzacz
Vacuflo

ELEMENT

element
Maksymalna siła ssąca przy minimalnych nakładach eksploatacyjnych!

Jednostki centralne ELEMENT to najnowszy produkt amerykańskiej firmy H-P Products, będącej właścicielem między innymi marki VACUFLO, który powstał na bazie 56 lat doświadczeń w zakresie projektowania i produkcji systemów centralnego odkurzania. Nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w tych modelach pozwoliły na połączenie efektu filtracji cyklonicznej CFT™ wraz z odwróconym samoczyszczącym się filtrem EcoClean™, który pełni rolę separatora wtórnego. Odwrócony filtr wykonany jest z włókien poliestrowych pokrytych warstwą teflonu, która zapobiega przywieraniu do niego zanieczyszczeń. Połączenie tych 2 metod pozwala uzyskać niespotykaną skuteczność filtracji przy wyeliminowaniu nakładów eksploatacyjnych i ograniczeniu do minimum prac związanych z obsługą odkurzacza. Przy prawidłowej eksploatacji samoczyszczący się filtr nigdy nie wymaga wymiany. Dzięki zastosowaniu przejrzystego zbiornika na zanieczyszczenia unika się niewygodnego jego odpinania w celu sprawdzenia poziomu zanieczyszczeń. Na obudowie jednostki znajduje się dodatkowe gniazdo ssące, które pozwala na posprzątanie pomieszczania, w którym zamontowane jest urządzenie. W odkurzaczach tych zastosowano turbinę produkowaną przez amerykański koncern AMETEC Inc., posiadającą niezależny obieg chłodzenia uzwojeń silnika (typu BY-PASS). Niespotykana staranność wykonania, jakość zastosowanych podzespołów a także nowatorskie połączenie efektu filtracji cyklonicznej CFT™ wraz z samoczyszczącym się odwróconym filtrem EcoClean™ pozwalają na udzielenie wydłużonej gwarancji na jednostki ELEMENT, wynoszącą 5 lat!

Zalety i charakterystyka modeli ELEMENT

Nowatorskie i bardzo skuteczne połączenie efektu filtracji cyklonicznej CFT™ wraz z odwróconym samoczyszczącym się filtrem EcoClean™ pozwala wyeliminować nakłady eksploatacyjne i ograniczyć do minimum prace związane z obsługą systemu.

  • 5 Lat gwarancji na wszystkie modele ELEMENT.
  • Przejrzysty zbiornik pozwala na szybka ocenę poziomu zebranych zanieczyszczeń, bez konieczności jego odpinania.
  • Dodatkowe gniazdo ssące w obudowie umożliwiające posprzątanie pomieszczenia, w którym znajduje się urządzenie.
  • Bardzo wydajny silnik AMETEK gwarantujący cichą i bezawaryjna pracę.
  • Produkowane w USA przez amerykańską firmę HP Products, posiadającą 56 lat doświadczenia w branży.
  • Skuteczna eliminacja 100% brudu, alergenów, bakterii i wirusów z domu.
  • Uniwersalność i skuteczność sprzątania w całym domu dzięki szerokiemu wyborowi zestawów i akcesoriów dostosowanych dla potrzeb codziennego sprzątania.
Na czym polega połączenie efektu filtracji cyklonicznej CFT™ wraz z odwróconym samoczyszczącym się filtrem EcoClean™? element

Dzięki połączeniu efektu filtracji cyklonicznej CFT™ wraz z odwróconym samoczyszczącym się filtrem EcoClean™ uzyskano niespotykaną skuteczność filtracji przy wyeliminowaniu nakładów eksploatacyjnych i ograniczaniu do minimum prac związanych z obsługą systemu. W jednostce centralnej ELEMENT zassane wraz z zanieczyszczeniami powietrze jest wprowadzane w ruch wirowy i kierowane w dół. Stożkowy kształt osłony filtra odpowiednio moduluje strumień wirującego powietrza co wzmaga efekt cykloniczny. Nad zbiornikiem na zanieczyszczenia następuje turbulentna zmiana kierunku przepływu powietrza z wirowego w dół na liniowy w kierunku odwróconego samoczyszczącego się filtra EcoClean™ i turbiny. Pod wpływem siły odśrodkowej i siły bezwładności nawet do 95 % zanieczyszczeń jest wytrącanych z wirującego strumienia powietrza do zbiornika, a pozostałe 5% drobnych zanieczyszczeń osadza się na filtrze. Dzięki powłoce teflonowej która zapobiega przywieraniu zanieczyszczeń filtr przy każdym wyłączeniu odkurzacza samoistnie się oczyszcza. Nowatorskie rozwiązania zaowocowały w jednostkach ELEMENT niespotykaną skutecznością filtracji przez co nie wymagają one montażu wydmuchu na zewnątrz budynku.

Dane techniczne rodziny modeli ELEMENT

element