Główna

Ogrzewanie podłogowe Giacomini

Komfortowo i oszczędnie

Ze względu na bardzo korzystny rozkład temperatury w ogrzewanym pomieszczeniu, możliwe jest jej obniżenie, przy jednoczesnym zachowaniu takiego samego komfortu termicznego, jak w przypadku ogrzewania tradycyjnego - grzejnikowego. Jest to związane z odmiennym sposobem przekazywania energii cieplnej. W grzejnikach zachodzi głównie proces konwekcji czyli ruch powietrza, w ogrzewaniu podłogowym mamy do czynienia z efektem promieniowania. Dzięki temu w budynku możemy obniżyć temperaturę nawet o kilka stopni Celsjusza, co w znacznym stopniu wpływa na zmniejszenie kosztów ponoszonych na ogrzewanie budynku. Dodatkowo wykorzystując źródło niskotemperaturowe takie jak kocioł kondensacyjny, oszczędności mogą sięgnąć nawet 25%.

Pewna instalacja

Do ogrzewania podłogowego wykorzystujemy zarówno rury z tworzyw sztucznych, jak i miedzi, pamiętając przy tym, aby te pierwsze były wykonane z barierą antydyfuzyjną, która zapobiega przedostawaniu się powietrza do instalacji. Do dyspozycji instalatora firma GIACOMINI przygotowała rury wielowarstwowe typu: PE-RT/AL/PERT oraz PE-X/AL/PE-X także rurę PE-RT i rurę polibutylenową. Dwie ostatnie (bez wkładki aluminiowej) w czasie montażu wykazują wysoką elastyczność. Do każdego rodzaju rury dostępny jest szereg złączek zaciskowych. Ważną ich zaletą jest zastosowanie uszczelek wykonanych z Vitonu, który daje dużą odporność na wysokie temperatury, oleje mineralne, ciecze syntetyczno-hydrauliczne oraz większość materiałów organicznych i chemicznych, w tym również glikolu.

Zimą grzeje, latem chłodzi

Należy jednocześnie zwrócić uwagę na możliwość wykorzystania systemu podłogowego do chłodzenia w okresie letnim, co znacznie podnosi komfort użytkowania budynku i jednocześnie zmniejsza koszty eksploatacyjne poprzez wyeliminowanie pojedynczych urządzeń w poszczególnych pomieszczeniach.

Ogrzewanie płaszczyznowe REHAU

Firma REHAU proponuje Państwu kompletne systemy ogrzewania i chłodzenia podłogowego w obszarze budownictwa biurowo-mieszkalnego. Niezależnie od warunków budowlanych czy obszarów zastosowań i przyjętych technologii, nasze systemy pozwalają na ogrzewanie i chłodzenie powierzchni ścian i podłóg, jastrychów betonowych i konstrukcji drewnianych.
Wszystkie systemy REHAU stworzono z myślą o często trudnych warunkach panujących, na co dzień na budowach. Niezależnie od tego, na jaki system Państwo się zdecydowali, wszystkie elementy REHAU dają się łatwo i szybko zamontować i oferują wykonawcom najwyższy poziom bezpieczeństwa i pewności.
REHAU oferuje swoim Partnerom nie tylko inteligentne rozwiązania w budownictwie. Dzięki szerokiej ofercie serwisowej wzmacniamy pozycję naszych Partnerów w codziennych zmaganiach z konkurencją.


System ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego wyróżnia się następującymi zaletami:
  • komfort cieplny: wysoka wydajność systemu, efekt przyjemnego ciepła i chłodu, optymalna temperatura otoczenia, zdrowe mieszkanie
  • ekonomiczność: niskie koszty inwestycyjne poprzez uzyskanie podwójnego efektu przy pomocy jednej instalacji, niskie koszty eksploatacyjne uzyskane dzięki zasilaniu niskoparametrowym źródłem ciepła
  • ekologia: energooszczędność poprzez ogrzanie tylko strefy pobytu człowieka, możliwość stosowania alternatywnych źródeł ciepła np.: pompy ciepła
  • wolność architektoniczna: więcej przestrzeni nie ograniczonej instalacją grzewczą lub grzejnikami
Oferujemy Państwu kompletne rozwiązania systemowe:
  • podłoga - ściana - sufit
  • ogrzewanie lub ogrzewanie i chłodzenie
  • technologia sucha lub mokra
  • regulacja ręczna, z okablowaniem lub regulacja zdalna

Niezależnie od tego, na jakie rozwiązanie Państwo się zdecydowali, otrzymujecie Państwo najwyższy poziom bezpieczeństwa i pewności.

Pobierz prospekt informacyjny

Ogrzewanie podłogowe Roth- metoda sucha

Ogrzewanie podłogoweSystem suchej zabudowy firmy Roth (zwany w skrócie TBS) dzięki swej specyfice spełnia najwyższe wymagania stawiane przez inwestorów zarówno w budynkach nowobudowanych, jak również w już istniejących, w których ogrzewanie podłogowe nie zostało uwzględnione w fazie projektowej.

Niewielka wysokość zabudowy wynosząca - łącznie z suchą płytą jastrychową Fermacell - 59 mm w połączeniu z nieznacznym ciężarem wynoszącym około 40 kg/m2 predystynują system TBS szczególnie do obiektów remontowanych w starym budownictwie, gdzie można stosować go na istniejących posadzkach (również stropach drewnianych), o ile są równe i posiadają zdolność nośną. Płyty budowlane Fermacell stanowią Ogrzewanie podłogowezalecany (ze względu na wyniki badań laboratoryjnych) końcowy element konstrukcyjny grzejnika podłogowego Roth TBS.

W odróżnieniu od tradycyjnego ogrzewania podłogowego system TBS opiera się na rurze wielowarstwowej AluLaserplus, składających się z rury bazowej PERT, warstwy aluminium będącej jednocześnie stabilizatorem i barierą antydyfuzyjną oraz z zewnętrznej warstwy ochronnej również z PERT.

Zapraszamy do odwiedzenia strony WWW producenta

Układanie ogrzewania podłogowego na płytach Solotop